fbpx
0(312) 504 01 83 - 0(553) 014 60 60
Polyurea – En İyi Fiyat – Kaliteli Hammadde – PANLEO
Ücretsiz Destek Hattı
Türkiye' nin her noktasına bir telefon kadar uzaktayız.
Butona Tıklayın.

Polyurea Fiyatları

Polyurea Fiyatları

Polyurea fiyat ları, ham madde, uygulama, zemin kaplamaları ile ilgili açıklayıcı bilgilendirmeyi aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.

Polyurea Fiyat ları Nedir? Nasıl Belirlenir?

Polyurea fiyat ları ile ilgili, standart bir fiyatlandırma yapmak mümkün değildir. Çünkü istenilen kalınlık, zemin durumu, uygulamanın yeri ve uygulama metrajı gibi etmenler fiyatları etkilemektedir.

Polyurea, saf ve hidroizolasyon kaplama malzemesi olarak en düşük ortalama 2 mm üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Bu sebeple, polyurea fiyatlandırmasında metraj ve zemin durumu gibi faktörler belirleyici konumdadır. Belirtilen etmenlere göre polyurea kaplamasın da ortalama fiyatlar en düşük 14,00 EURO olmak üzere, en yüksek 23,00 EURO olmalıdır.

Poliürea Kaplama Fiyat Listemiz

polyurea fiyatları nedir

Saf polyurea ile 2 mm kaplama üzerinden, beton zeminler için hesaplama:

 • 100-300 m2 arası tamamlanmış polyurea kaplama fiyatı:  23,00 EURO+KDV
 • 300-600 m2 arası tamamlanmış polyurea kaplama fiyatı:  20,00 EURO+KDV
 • 600-1200 m2 arası tamamlanmış polyurea kaplama fiyatı:  18,00 EURO+KDV
 • 1200-3500 m2 arası tamamlanmış polyurea kaplama fiyatı:  16,00 EURO+KDV
 • 3500-5000 m2 arası tamamlanmış polyurea kaplama fiyatı: 14,00 EURO+KDV

Poliürea Fiyatlandırmasını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Polyurea fiyatlandırmasını,  makalemizin başında belirttiğimiz ibareler haricinde farklı sebepler de değiştirebilmektedir. Bu sebeple, etkenlerin başında kullanılan ham madde kalitesi ve harcanılan sarfiyatlar gelmektedir.

Ham Madde Kalitesi:
Polyurea Kalitesi

Ham maddenin kalitesi polyurea kaplamanın bitmiş uygulama fiyatını doğrudan etkiler. Kısacası Saf ve hibrit olarak ham maddesi satışa sunulan polyurea malzemesi, uygulamalarda fiyat farkı oluşturabilmektedir. Günümüzde saf polyurea nın kilogram fiyatı 4,20 EURO+KDV iken, hibrit polyurea nın kilogram fiyatı 3,00 EURO+KDV dir. 2 mm kalınlık için kullanılacak malzeme sarfiyatını 2,20 kilogram olarak değerlendirdiğimizde m2′ de 3,10 EURO fiyat farkı oluşmaktadır. Bu etken direkt olarak fiyatı ve polyurea nın kalitesini etkilemesinden ötürü fiyat rekabeti doğurabilmektedir. 

Astar Kalitesi

Polyurea kaplama öncesi kullanılan astarın kalitesi ve sarfiyatı fiyatı doğrudan etkiler. Aynı zamanda Epoksi, nem bariyerli epoksi ve poliüretan astar olmak üzere kullanılan astar çeşitleri bulunmaktadır. Polyurea uygulamasından önce zemin durumu ne olursa olsun nem bariyerli epoksi astar kullanımı malzemenin ömrünü uzatmaktadır. Diğer malzemeler ile uygulama yapıldığında m2′ de 1,25 EURO gibi fiyat farkı oluşmaktadır. Bu sebeple PANLEO olarak tüm projelerimizde nem bariyerli epoksi astar kullanmaktayız.


Fiyat Değerlendirmesi

Makalemizde bahsettiğimiz hususlardan ötürü, m2 fiyatlarında 4,50 EURO fiyat farkı olduğu görülmüştür. Fakat Taleple bulunulan yüksek metrajlı projelerde genellikle uygun fiyatlı uygulamacı tercihi, projenin hüsrana uğramasının en büyük sebeplerindendir.

Projeleriniz hakkında detaylı bilgi edinmek, keşif talebinde bulunmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz. 

 

Polyurea Fiyat Farklarının Sebebi Nedir?

Polyurea fiyatlandırmasındaki, en büyük etken malzeme kalitesidir. Çünkü kullanılacak her farklı bileşen malzeme fiyatlarını doğrudan etkileyecektir.
Bu sorunun detaylı incelemesini aşağıda bağlantısını paylaştığımız makalemizden öğrenebilirsiniz. Böylelikle fiyat farklarının asıl sebebini öğrenebilirsiniz.
Polyurea Fiyat Farkları

Polyurea Fiyatları Neden €(Euro) Kuru Üzerinden Fiyatlandırılmaktadır?

Poliürea hammadde bileşenlerinin çoğu ithal malzemelerdir. Çünkü ülkemizde polyurea hammadde sertleştiricisi olan izosiyanat malzemesi üretilememektedir. Bu sebeple hammaddenin tedarikçi durumunda olan Avrupa ülkeleri, ürünleri ülkemize bölgesel para birimleri olan € Kuru ile temin etmektedirler. Bunun sonucunda sprey polyurea kaplama projelerinin fiyatlandırması, en büyük maliyet olan hammadde fiyatlarının para birimi olan €(Euro) kuruna endekslidir.

Polyurea Malzeme Fiyatları Diğer Su Yalıtım Ürünlerinden Neden Yüksek?

Polyurea malzemesi diğer yalıtım malzemelerinden fiyat olarak yüksek kalmaktadır. Çünkü alışılagelmiş yöntemlerden ötürü yalıtım algısı, ülkemizde bitümlü malzemeler ile evrilmiştir. Halbuki kullanılan bitüm malzemeler petrol artığı olup, dayanım olarak ta, fiyat olarak ta son derece düşük performanslı ürünlerdir. Bununla beraber polyurea malzemesi, üretim fabrikalarında kimyasal formülasyonların kusursuz ve %100 saflıkta üretilmesi sonucu oluşturulmaktadır. Bu sebeple artık malzeme kullanılmayan polyurea ürünü fiyat olarak ta diğer ürünlere nazaran yüksek görülebilmektedir. Aslında bilinmelidir ki, yapının en önemli unsuru olan su yalıtımının dayanımı, yenilenme sürecindeki zorluklar ve ekstra maliyetlerden ötürü polyurea kaplama malzemesi daha ekonomiktir.

Polyurea m2 Fiyatları
Hibrit Poliürea m2 Birim Fiyatı Ne Kadar?

Hibrit polyurea içerisinde poliüretan alaşım içeren, esneklik kabiliyeti yüksek ekonomik polyurea kaplama ürünüdür. Ürün daha ekonomik olmasından dolayı bir çok projede tercih sebebi olmaktadır.
Hibrit poliürea fiyat aralığı m2 üzerinden 12€ ile 25€ arasındadır.

Saf Poliürea m2 Birim Fiyatı Ne Kadar?

Saf polyurea içerisinde poliüretan alaşımı olmayan %100 poliüre esaslı malzemedir. Ürünün fiyatlandırması, zemin durumu, metraj, istenilen kalınlık ile doğrudan ilişkilidir. Sonuç olarak her yalıtım projesinde fiyatlandırma farklılıkları oluşabilmektedir.
Saf poliürea fiyat aralığı m2 üzerinden 14€ ile 30 € arasındadır.

Polyurea Fiyat Farkı Nedenleri

Polyurea uygulamaları, çeşitli nedenlerden farklılık göstermektedir. Makalemizin üst kısmında bu konuya değinsek te bu bölümde detaylandırmaya çalışalım.

Marka Seçimleri Polyurea Kaplama Fiyatlarını Etkilermi?

Saf ve Hibrit poliürea kaplama sistemlerde malzeme seçimi önemli bir faktördür. Çoğu zaman aynı formülasyona sahip, hatta aynı fabrikada üretilen ürünler farklı markalar ile karşımıza çıkmaktadır. Sonuç olarak aynı ürünü projelerde farklı fiyat aralığında kullanma olasılığı da hayli yüksektir. Bu duruma örnek verecek olur isek;
A Firması aynı formülasyon saf polyurea satış fiyatı: 4,50€+KDV
B Firması aynı formülasyon saf polyurea satış fiyatı: 6,00€+KDV

Uygulama Kalınlıkları Polyurea Fiyatlarını Etkilermi?

Uygulama kalınlığı polyurea projelerinin en önemli detayıdır. Standartlarından ince uygulanan polyurea kaplaması fiyatları 7-8€ aralığında değiştirebilmektedir.

Astar Seçimi Polyurea Fiyatlarını Etkilermi?

Makalemizde değindiğimiz üzere kullanılacak astarın kalitesi ve sarfiyatı maliyetleri doğrudan etkilemektedir. Yapışma mukavemeti düşük solvent ve dolgu içerikli astar kullanımı polyurea uygulama maliyetlerini 1 € aşağı çekmektedir.
Astar malzemesi polyurea kaplamanın başlangıç noktasıdır. Çünkü uygulama yapılan zemin ile aderansını kuvvetlendiren tek bileşen epoksi astardır. Epoksi astarın dolgulu ve solventli versiyonları fiyat olarak ekonomik olmakla beraber, performansları saf epoksi astarlara nazaran alt seviyededir. 1 € ekstra maliyet için kalitesiz astar kullanımı polyurea kaplama projesinde sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenledir ki polyurea kaplama fiyatlarının ekonomik olması her zaman en kaliteli uygulama anlamına gelmemektedir.

Polyurea Fiyat Farkı Nedenleri – 2
Zemin Hazırlıkları Polyurea Fiyatlarını Etkilermi?

Genellikle polyurea fiyatlandırmaları alan ve zemin durumu görülmeden çıkarılmaktadır. Öngörülemeyen en küçük kusurlar uygulama kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Zeminde oluşan çatlamalar ve delikler uygun malzemeler ile işlenmelidir. Bunun için çatlak alanlarda çatlak yürütenler vasıtası ile kusurlar genişletilmeli, esneme kabiliyeti yüksek dolgu malzemeleri ile doldurulması gerekmektedir. Yapılacak ekstra işçilikler ve kullanılacak malzemeler düşünüldüğünde, zemin hazırlıkları polyurea kaplama fiyatlarını m2’de ortalama 2 € olarak etkilemektedir.

1.740 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. Tahir Kutluca dedi ki:

  Bilgilendirici açıklayıcı bir makale olmuş site teras ve havuzumuzda kaçaklar var öncelikli tercihimizsiniz fiyat farkları hakkında bilgilendirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim

 2. Halil dedi ki:

  120 m bir dam izolasyonu için toplam kaç TL çıkar?

  1. polyureatr dedi ki:

   Merhaba,
   120 m2′ lik beton zemin polyurea uygulamasını KDV dahil 21250 ₺ bedel karşılığında yapmaktayız. Sorularınız için whatsapp destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

   1. Ali Osman Dilek dedi ki:

    70 m2 seramik üstü uygulama fıatı ne kadar tutar
    Üzerın yaklaşık 500 kg olabılır dort tekerli toprak dolu
    Çicek sandıkları var hareket ettrıldıgınde yapılan iş zarar görür mü
    U şeklinde alan üzerındeki malzemeden dolayı 2 sefer de yapılırsa
    Ek yerı sorun olurmu
    SELAMLLAR
    ALİ OSMAN 05333758688 ATAŞEHIR İSTANBUL

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı