fbpx
0(312) 504 01 83 - 0(553) 014 60 60
Polyurea – En İyi Fiyat – Kaliteli Hammadde – PANLEO
Ücretsiz Destek Hattı
Türkiye' nin her noktasına bir telefon kadar uzaktayız.
Butona Tıklayın.

Polyurea Havuz Yalıtımı

Polyurea havuz yalıtımı, seçenekleri arasında en uzun ömürlü ve son kat kaplama görevlerini ihtiva eden malzemedir. Havuz izolasyonunda polyurea sprey olarak uygulandığından gözeneksiz bir yapı oluşturur. Havuzlar da poliürea izolasyon uygulanması uzun yıllar içerisinde projenin sıkıntısız bir şekilde işlemesine olanak verir.

polyurea havuz izolasyonu polyurea havuz son kat uygulaması polyurea havuz yalıtımı

Polyurea Havuz Yalıtımı

Polyurea Havuz Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Sprey Polyurea çift bileşenli bir malzeme olup özel reaktör makinaları vasıtasıyla spreylenerek uygulanır. Uygulama esnasında hammaddeler hacimsel olarak 1:1 oranda karıştırılır. Yaklaşık 70-80°C ısıtılan polyurea havuz zeminine 170-180 bar basınç ile püskürtülür. Spreyleme yöntemi ile uygulandığından bütün dönüş detayları mükemmel bir şekilde izole edilir.

Havuz Yalıtımı Yenileme İşlemlerinde Polyurea Kullanımı

Türkiye’ de genellik le yüzme havuzları fayans, kalebodur malzemeleri ile kaplanır. Saf poliürea ve hibrit poliürea ile uygulama yapmak için bu unsurları sökmeye gerek yoktur. Zemin malzemesinin sır tabakası aşındırıldıktan sonra çift bileşenli epoksi astar karışımının zemine tatbik edilmesi ile uygulama başlangıcı yapılır. Hava sıcaklığına bağlı olmak üzere donma süresi beklenir. Donan astar zeminin üzerine minimum 1.5 mm kalınlığında sprey poliüre uygulaması yapılır. Son kat kaplaması olarak gayet dekoratif ve dayanıklı bir zemin elde edilmiş olunur.

Yeni Havuz İnşasında Polyurea Kullanımı

Yeni uygulamalarda betonda bulunan yapısal çatlaklar ve dik açı oluşturan kısımlar yapısal tamir harçları ile onarılır. Kalıp hatalarının ve yağlarının temizlenip onarılması ile izolasyon işlemi spreylenerek uygulanır. İster son kat kaplama olarak, ister kaplama altı izolasyon görevlerini kusursuzca yerine getirir.


polyurea havuz izolasyonu

Havuzlarda Polyrea Kullanımının Avantajları

  1. İnsan Sağlığına Zarar Veren Uçucu(VOC) içerik ihtiva etmez.
  2. İçme Suyuna Kimyasal Madde Karıştırmaz.
  3. Yenilenen İzolasyon Maliyetini Yok Eder.
  4. Son Kat Kaplama Olarak Dekoratif Görüntü Oluşturur.
  5. Havuz Altı Tesisatlarını Güven Altına Alır.

1. Poliüre’ nin VOC İçermemesi

Poliürea hammaddesinin tamamı %100 katı malzemeden oluşmaktadır. Uçucu organik madde içermediğinden insan sağlığına zararı bulunmamaktadır.

2. İçme Suyu Sertifikası

Kullandığımız %100 Saf Polyurea ürününün TSE içme suyu testinden kusursuzca geçerek sertifikası alınmıştır. Gıda ile temasın da dahi gözle görülemeyen mikro organizmaların geçişini engeller.

3. Yenilenen İzolasyon Maliyeti

Havuzlarda bulunan su kaçaklarını yok etmek mali açıdan oldukça külfetlidir. Bu nedenledir ki izolasyon bu gibi yapılarda bir defa yapılmalı, uzun yıllar sorun çıkarmamalıdır. Sprey Polyurea uygulaması bu sorunların kesinlikle önüne geçmektedir.

4. Poliürenin Son Kat Görünümü

Polyurea son kat görünümü olarak pütürlü dekoratik bir yüzey oluşturur. Homojen bir şekilde mavi renginin uyumu hiç bir kaplama malzemesinde bu kadar şık duramamaktadır.

5. Tesisat Güvenliği

Sprey Polyrea diğer izolasyon yöntemlerine oranla çok daha güvenlidir. Havuz sistemlerinde bulunan elektrik ve su tesisat sistemleri su kaçaklarından büyük zararlar görmektedir. İzolasyon yenilenmesi ile beraber sistem yenilemesi ekstra mali külfet oluşturmaktadır. Poliürea bu problemlerin önüne geçmektedir.


Polyurea uygulaması ile ilgili teknik bilgi almak isterseniz iletişim numaralarından ulaşabilir, whatsapp destek hattımızdan talepte bulunabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı