0(312) 504 01 83 - 0(553) 014 60 60

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Keşif
Türkiye' nin her noktasında bir telefon kadar uzaktayız.
Ücretsiz Keşif Talep Edin

Polyurea Teras Yalıtımı

Polyurea teras yalıtımı ülkemizde poliüre uygulamalarında en çok tercih edilen uygulama biçimidir. Teraslar bireysel ihtiyaç alanı olmasından ötürü izolasyon ihtiyaç sayısı diğer alanlara oranla daha fazladır.

polyurea teras yalıtımı yakın çekim polyurea teras yalıtımı görünüş Sprey Polyurea teras Kaplama

Teras alanların yalıtımı günümüzde membran ismi verilen ilkel bitümlü izolasyon yöntemleri ile yapılmaktadır. Bu izolasyon yöntemi uzun yıllar dayanamayıp akıntılara sebebiyet vermektedir. Maddesinin yapısı gereği soğuk sıcak genleşmesine dayanamayıp çatlayan bu malzemeler, yeniden teras izolasyonu yapım ihtiyacını doğurur. Böyle durumlarda yine aynı malzeme tercih edildiği taktirde fayans ve şap kırımı gibi ağır inşa hafriyatları çıkmaktadır. Üstelik kırılan malzemenin yerine döşenecek şap ve fayans tabakası işlem maliyetini artırmaktadır. Bütün bunların yanın da işlemin uzun ömürlülüğü pek tabii tartışma konusudur.

Teras İzolasyonu

Polyurea Teras Yalıtımı

 

Polyurea Teras Yalıtımı Tercih Sebepleri

Poliürea teras izolasyonu uygulamalarında hafriyat doğuracak kırım işlemlerinin yapımına gerek yoktur. Böylelikle oturulan yaşam alanları asla inşaat şantiyesine dönüşmeyecektir. Pratik teras izolasyon olanağı sunan polyrea, aynı zamanda uzun ömürlülüğü ile tercih sebebi olmaktadır. Sprey olarak uygulanan poliüre malzemesi en zorlu detaylarda dahi ek yeri bırakmayarak kusursuz izolasyona olanak tanır.

Polyurea uygulanan teraslar yapının ömrü boyunca su izolasyonu sorunu yaşamayacaklardır. Yapılan karbon testleri ile poliürea malzemesinin ömrünün 50 yıl olduğu görülmüştür. Betonarme bir yapının yaşam ömrünün 50 yıl olduğunu düşündüğümüzde kesinlikle ömürlük izolasyon diyebileceğimiz tek üründür.

Görünüş olarak pütür desenli bir yapıya sahip poliürea teras yalıtımı, hiç bir son kat kaplamada olmadığı kadar dekoratif görünmektedir. Talep edilen renk doğrultusunda zeminin renklendirilmesi ile homojen güzel bir görüntü sağlanmaktadır.

Polyurea insan sağlığına zarar verebilecek herhangi bir bileşen içermemektedir. Bakteri oluşumuna izin vermeyen poliürea antibakteriyel yapıdadır. Kir tutmayan yapısı ile özellikle kuş pisliği gibi teras sahiplerinin korkusu lekelerin önüne geçilmiş olacaktır.


Polyurea Teras İzolasyonu Nasıl Uygulanır?

Polyurea Teras İzolasyonu çift bileşenli malzemenin özel reaktör makinası tarafından spreylenmesi ile yapılır. Kesinlikle profesyonel ekip ve ekipman gerektirir. Uygulamaya geçilmeden önce zeminde bulunan kalebodur, fayans ya da betonun ön hazırlığı yapılır. Fayans zeminlerin elmas uçlu silim makinaları ile silinerek sır tabakasının atılması gerekmektedir. Ön hazırlığı yapılmış zemin üzerine epoksi astar karışımı fırça, rulo veya airless makinesi ile uygulanır. Köşe birleşim noktalarına epoksi silis kum karışımı ile pahlama işlemi yapılır.

Astarın kuruması ile birlikte Polyurea Makinesi vasıtasıyla hammaddeler hacimsel olarak 1:1 oranda karıştırılır. Karıştırılan malzeme 70-80°C sıcaklık ve 170-180 bar basınç ile zemine tatbik edilir. Zeminde oluşacak polyurea film tabakasının kalınlığı minimum 1.5 mm olmalıdır. Poliürenin m2′ de oluşturacağı ekstra yük sadece 1.7kg olacağından yapıya yük bindirmeyecektir.


Polyurea Teras İzolasyonu ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz. Whatsapp destek hattımıza alanınızın fotoğraf ve videolarını göndererek detaylı fiyat teklifi alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı