0(312) 504 01 83 - 0(553) 014 60 60

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Keşif
Türkiye' nin her noktasında bir telefon kadar uzaktayız.
Ücretsiz Keşif Talep Edin

Saf Polyurea ile Hibrit Polyurea Arasındaki Farklar

Saf Polyurea ile Hibrit Polyurea Arasındaki Farklar

Saf Polyurea Nedir?

Saf polyurea amin reçine ve izosiyanat bileşiminden oluşan malzemedir. Çok hızlı kürlenir, neme karşı duyarsızdır. Hidroizolasyon görevini maksimum seviyede yerine getirir. Firmamız Panleo istisnasız tüm projelerinde saf polyurea kullanmaktadır.

 

Hibrit Polyurea Nedir?

Hibrit polyurea, saf polyurea maliyetlerini azaltmak için üretilen poliüretan esaslı malzemedir. Poliürenin amin reçine kısımına, poliol maddesinin katılması sonucu çoğaltılması ile elde edilir.

hibrit polyurea ile saf polyurea arasındaki farklar

Saf Polyurea ile Hibrit Polyurea Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hibrit polyurea da amin kısımına karıştırılan poliol maddesi poliüretan esaslıdır. Polyurea ve poliüretan yapı itibarı ile birbirlerinden çok farklıdır. Sprey Polyurea çok kısa zamanlarda kürünü alırken, poliüretan için bu süre daha uzundur. Bu sebeple hibrit polyureanın içerisine poliol haricinde kimyasal hızlandırıcı ajanlar da eklenir.

Eklenen hızlandırıcı ajanlar sonrası hibrit polyurea neme karşı aşırı hassas konuma geçecektir. Bu sebeple uygulama esnasında havada ve zeminde bulunan nem partikülleri uygulama kalitesini etkileyecektir. Uygulama esnasında zeminde iğne deliğini andıran gözenekler oluşacak ve hidroizolasyona sorun teşkil edecektir.

 

22 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Volkan Karakoyun (İnş. Müh.) dedi ki:

    Hibrit polyurea ile saf polyuranın farkını çok güzel anlatmışsınız. Zeminde iğne deliği kalacaksa hibrit polyurea yaptırmanın önemide yok. teşekkürler

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı